25 maja, 2022
Lepszy seks - nowa-tantra

Lepszy seks | 5 sprawdzonych sposobów

Każdy marzy o lepszym seksie. Kiedyś napisałem już artykuł o sposobach na lepszy orgazm, jednak dzisiaj chciałbym się skupić nie na samym orgazmie, a na tym, żeby seks sam w sobie był niezwykle emocjonujący i z “dreszczykiem”.

Gra wstępna zaczyna się zanim wylądujecie w łóżku

Użyj wszystkich zmysłów

Wydłuż stosunek

Rozmawiajcie otwarcie o seksie

Zaskocz ją

Gra wstępna zaczyna się zanim wylądujecie w łóżku

W przeciwieństwie do mężczyzn, kobieta potrzebuje znacznie więcej czasu. Dlatego, jeśli chcesz poprawić Wasze życie seksualne, musisz postarać się wydłużyć grę wstępną. Szybkie numerki są fajne, ale dopiero kiedy się nie spieszycie, możecie uzyskać prawdziwą satysfakcję. Weź pod uwagę, że gra wstępna zaczyna się na długo przed tym jak wylądujecie w sypialni. Zaczyna się od pierwszego dotyku, czy łyku wina. Zawsze powtarzam, że mogę dawać Ci pewne wskazówki, ale i tak musisz je dostosować do siebie, ponieważ każdy jest inny. Na różne kobiety też działają trochę inne rzeczy. Spróbuj jednak zrobić tak:

Zanim kobieta przyjedzie do domu, wyślij jej smsa o treści mam na Ciebie ochotę jak nigdy. Wiadomość może mieć inną treść, ale chodzi o to, żeby kobieta zaczęła o tym myśleć. Równie dobrze ta wiadomość może brzmieć nasze zabawki już na Ciebie czekają. Kup wino, zrób jakąś fajną atmosferę w mieszkaniu. Kiedy będziecie pić wino, wstać, podejdź do niej i zacznij robić jej delikatny masaż, całuj ją po szyi i gładź po włosach. Dopiero po chwili zabierz ją do sypialni i zacznij delikatnie pieścić. Nawet kiedy będziecie już w łóżku, nie zabieraj się od razu do rzeczy. Nie spiesz się.

To jest tylko jeden ze scenariuszy

Równie dobrze, zaraz po tym jak traficie do sypialni, możesz zasłonić jej oczy i delikatnie gładzić po całym ciele, albo zatańczyć z nią salsę (uwierz mi, taniec może być świetną grą wstępną 🙂 ).

Użyj wszystkich zmysłów

Jednym z filarów tantry jest używanie wszystkich zmysłów podczas stosunku. Zauważ, że większość osób instynktownie stara się wprowadzać ten element, ale jeśli do tematu podejdziemy świadomie – efekt będzie dużo lepszy.

Słuch

słuch nowa-tantra

Dużo osób włącza nastrojową muzykę i jest to całkiem dobre posunięcie. Zwróć jednak uwagę, że muzyka nadaje rytm i charakter jaki przybiera seks. Jeśli na YT wpiszesz tantra music, to znajdziesz wiele nagrań z typową muzyką do tantry, która nadaje seksowi wymiar niemalże duchowy. Oczywiście możesz ją zastosować, chociaż wydaje mi się, że nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. W mojej ocenie dobór muzyki powinien być podyktowany nie tylko waszymi charakterami, ale przede wszystkim, jaki seks chcecie uprawiać. Wspomniana wcześniej muzyka do tantry, będzie idealna do seksu tantrycznego w bardziej tradycyjnej formie, smooth jazz sprawdzi się idealne do klasycznego seksu, a Garbage, MARUV, czy Yes Boss nadają się do BDSM. Idąc dalej, można się pokusić o stworzenie listy utworów, które odpowiadają konkretnym fazom seksu.

Muzyka to jednak nie wszystko. Jakiś czas temu wielką popularnością cieszyły się nagrania ASMR. Zauważ, jakie odczucia w Tobie wywołują takie nagrania. Cała popularność tych nagrań bierze się stąd, że widz, czuje jakby ta dziewczyna szeptała mu coś do ucha. Daje poczucie intymności. Przypomnij sobie, kiedy ostatni raz kobieta szeptała Ci coś do ucha. Jak się wtedy czułeś? Kobiety czują dokładnie to samo. Warto więc szeptanie do ucha włączyć jako element gry wstępnej :).

Wzrok

Większość osób ogranicza się do widoku nagiej kobiety i ewentualnie włączenie nastrojowego światła. W tantrze cała scenografia odgrywa ogromną rolę. Jeśli kiedyś oglądałeś jakieś programy o tantrze, to z pewnością zwróciłeś uwagę na specyficzną symbolikę, z której chyba najbardziej znane są Yantras. Używanie ich nadaje seksowi tantrycznemu wymiar boski, ale ich działanie jest nieco podprogowe. Działa to trochę tak, jak używanie kadzideł, dzwonków, czy odprawianie pewnych rytuałów w Kościele Katolickim. Osobiście nie jestem zwolennikiem praktykowania tantry tradycyjnej. Żyjemy w innym kręgu kulturowym i nie mamy tych samych odniesień.

Nie oznacza to jednak, że zmysł wzroku w seksie jest dla nas mniej istotny. Po prostu należy się skupić na nieco innych elementach, np. na oświetleniu. Nie od dziś wiadomo, że odpowiednie światło może stworzyć niesamowity klimat. Jedna, świecąca się lampa w pokoju, czy świeca, będą ok, ale zawsze można poeksperymentować. Możesz kupić jakąś mniej standardową lampkę, możesz też użyć ledów. Możliwości jest sporo.

Warto też wspomnieć o kolorach, które odgrywają ważną rolę w naszym postrzeganiu rzeczywistości. Kolor czerwony, bordowy, czy fioletowy, działają bardzo pobudzająco, podczas gdy kolor zielony, czy niebieski – uspokajająco. Warto więc przemyśleć na jaki seks mamy ochotę – spokojny i romantyczny, czy dziki i nieokrzesany. Tylko gdzie użyć tych kolorów, zapytasz? Możesz użyć ich w elementach scenografii, np. jeśli używasz ledów, to możesz ustawić odpowiedni kolor, możesz też umieścić w pokoju jakieś przedmioty w odpowiednich kolorach.

Gdyby ktoś się zastanawiał co to jest Yantra, to pokazuję to na poniższym zdjęciu.

nowa-tantra

Dotyk

Dla wielu facetów, dotyk oznacza głównie złapanie za cycka, ewentualnie przytulenie się. Pełny dotyk jest jednak czymś więcej. Jest intymnością. Może przekazywać emocje wyższym poziomie, niż słowa. Może być delikatny, albo dominujący, ale musi być jakiś.

Większość osób lubi masaż, i sam go uwielbiam, chociaż osobiście uważam, że jeśli energia seksualna jest bardzo wysoka, to zwykły masaż może tą energię szybko zgasić. Dlatego ja proponuję masaż nuru. Na blogu wspominałem o nim już wielokrotnie, ale to tylko dlatego, że go uwielbiam. Mówiąc w skrócie – kobieta rozprowadza olejek na swoim ciele (w oryginale jest to specjalny żel produkowany z alg morskich, ale można też stosować zwykły olejek, chociaż to nie będzie to samo), a następnie zaczyna masować swojego partnera przy użyciu swojego, nagiego ciała. Głównie przy użyciu biustu, pośladków, ale także rąk. Tak masaż często połączony jest z innymi pieszczotami, jak – całowaniem po szyi, masowaniem jąder, czy blowjobem. W przeciwieństwie do zwykłego masażu, który zazwyczaj nie budzi tylu emocji, masaż nuru jest w stanie te emocje rozpalić.

Smak

Jeśli doszedłeś do tego miejsca to pewnie zastanawiasz się, jak smak może wpływać na to jak udany będzie seks. Jak pisałem wcześniej, seks zaczyna się zanim zrzucicie z siebie ubrania. Gra wstępne (a nią może być także kolacja) już zaczyna budować odpowiednią atmosferę pod seks. Kup wino, przygotuj coś lekkiego i smacznego (jak zawiera afrodyzjaki, to tym lepiej 🙂 ). Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zabrać wino do sypialni, albo żeby karmić się owocami.

Węch

Możesz stosować tradycyjne kadzidła (nie mylić ze śmierdziuchami z 3 złote z targu), ale możesz też zastosować, np. świecie zapachowe. Sam nie jestem ekspertem w tych sprawach, więc odsyłam Ciebie do grupy Anonimowi świecocholicy. Polecam też stosować zmysłowe perfumy. Do moich ulubionych należą Carolina Herrera CH Men Privé, Armani Acqua di Giò Profumo, sporo perfum od Montale (Red Vetiver, Wood & Spices, czy Intense Cafe). Warto znaleźć perfumy, które będą do Ciebie pasować i które będą budzić pożądanie w Twojej partnerce. Warto też zapytać, które podobają jej się najbardziej. Rekomenduję wspólne wyjście do perfumerii (po to, żeby powąchać, a potem kupić przez Internet, gdzie ceny są znacznie niższe), albo zamówienie próbek.

Wydłuż stosunek

Mężczyzna może czasami dojść w kilka sekund, ale kobieta potrzebuje więcej czasu.Swojego czasu napisałem artykuł o kontroli wytrysku, więc nie będę się powtarzać. Absolutnie odradzam stosowanie prezerwatyw i innych środków na opóźnianie wytrysku. Zawierają one środek znieczulający, który powoduje, że odczuwasz mniej i dzięki temu jesteś w stanie dłużej wytrzymać, jednak sporo tracisz z samej przyjemności z seksu.

Pomimo, że opisane przeze mnie metody działają świetnie, to rozumiem, że potrzeba czasu na trening, a możesz chcieć już dzisiaj uprawiać seks nieco dłużej. Na pewno kiedyś napiszę artykuł na ten temat. Teraz nadmienię tylko, że ogromną rolę odgrywają tutaj pozycje seksualne, oraz rodzaj ruchów jakie wykonujesz. Przykładowo – najszybciej dojdziesz w pozycjach, w których wykonujesz szybkie i głębokie pchnięcia. Możesz je zastąpić krótkimi pchnięciami, albo kołysaniem bioder. W praktyce wygląda to tak, że wchodzisz w kobietę na pewną głębokość i zamiast wykonywać pchnięcia w przód i do tyłu, zaczynasz kręcić biodrami jak tancerz na scenie. Nie tylko zaskoczysz w ten sposób kobietę, ale także wytrzymasz dłużej.

Polecam też wybierać pozycje, w których Ty kontrolujesz stosunek. Pozycje takie, jak np. pozycja na jeźdźca oddają całą kontrolę kobiecie i może się okazać, że albo wytrzymasz długo, albo dojdziesz bardzo szybko. Wszystko zależy od umiejętności kobiety.

Rozmawiajcie otwarcie o seksie

Tylko tyle, i aż tyle. Wiele par ma niestety problem z komunikacją w związku. Możesz otwarcie zapytać się, jakie są jej najbardziej skryte fantazje i spróbujcie je zrealizować. Następnym razem to ona zrealizuje Twoje. Jeśli nie wiesz co tak na prawdę lubi Twoja kobieta, to nie będziesz w stanie jej nigdy w 100% zaspokoić (spokojnie, to działa w obie strony). Jeśli uważasz, że kobieta mogłaby poprawić technikę, np. blowjoba, to jej o tym powiedz.

Rozmowy o seksie mają jeszcze jedną ważną, jeśli nie ważniejszą rolę – sprawiają, że stajecie się sobie bliżsi i bardziej sobie ufacie, a to przekłada się nie tylko na lepszy seks, ale też na lepszy związek.

Zaskocz ją

Być może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale seks większości osób wygląda podobnie – odbywa się w łóżku, 2-3 razy w tygodniu, w 2 ulubionych pozycjach. Taki seks jest nudny! Różnicowanie seksu wcale nie jest trudne, a jest to jeden z kluczowych elementów na polepszenie życia seksualnego. Zamiast planować z kobietą sposób w jaki urozmaicicie Wasz seks, pokaż jej co chcesz zrobić. Jeśli do tej pory uprawialiście seks tylko w łóżku, zacznij się do niej delikatnie dobierać w kuchni, albo pod prysznicem. Jeśli uprawiacie seks zawsze w tych samych pozycjach, zastanów się jakie jeszcze możesz wprowadzić do Waszego życia i zrób to. Ale od czego zacząć? Poniżej daję Ci kilka wskazówek.

Gry planszowe

Kup grę planszową dla dwóch osób. Żadną erotyczną, po prostu zwykłą grę i umówcie się, że przegrany realizuje fantazję zwycięzcy.

Zmień miejsce

Jeśli do tej pory uprawialiście seks tylko w łóżku, to możecie spróbować w takich miejscach jak:

  • las
  • prysznic\wanna
  • kuchnia
  • samochód

Zmień formę

Jeśli do tej pory uprawialiście seks po bożemu, to możecie spróbować BDSM, zabierz ją gdzieś i zróbcie razem coś szalonego. Stagnacja jest anty-atrakcyjna i powinieneś jej unikać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *