17 sierpnia, 2022
bdsm postawy

BDSM – jak zacząć | poradnik dla początkujących

BDSM zostało z pewnością rozpropagowane przez 50 Twarzy Greya i przyjęło się uważać, że jest to raczej technika dla zaawansowanych adeptów. Nic bardziej mylnego. W poniższym wpisie pokażę Ci jak zacząć, żeby czerpać z tego samą przyjemność.

Spis treści

Co to jest BDSM?

Ale kogo to kręci?

Podstawy BDSM

BDSM w ujęciu praktycznym

Jak namówić kobietę na BDSM?

Co to jest BDSM?

Określenia BDSM używa się do opisania pewnych aspektów seksu, związanych z szeroko pojętą dominacją. Dzielą się na grupy takie jak: wiązanie i dyscyplina (bondage & discipline), dominacja i uległość (dominace & submission), oraz sadyzm i masochizm (sadism & masochism). Brzmi strasznie? Nie taki diabeł straszni jak go malują. BDSM może mieć wiele odmian – od łagodnych, po totalne ekstrema, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Bez względu na to, czy dominacja podniecała Ciebie od zawsze, czy po prostu chcesz nadać pikanterii w sypialni. W Internecie znajdziesz też masę gadżetów – od pejczy i kajdanek, po nieco bardziej wysublimowane narzędzia tortur. Dlatego zanim wsiąkniesz w ten świat, warto zastanowić się, czego tak na prawdę szukasz, i co Ciebie podnieca. Warto też poważnie porozmawiać z partnerką. Pamiętaj, że jest to dosyć specyficzny rodzaj seksu i nie każda forma dominacji może się kobiecie spodobać.

Ale kogo to kręci?

Zdziwiłbyś się, jak dużo kobiet pragnie zostać zdominowana. Sam przekonałem się o tym wielokrotnie. Nie musisz mi wierzyć na słowo. Popularność książek pokroju 50 twarzy Greya mówi sama za siebie. Możesz też zajrzeć do książek Nancy Friday, która publikowała i redagowała listy, w których kobiety opisywały swoje fantazje erotyczne. Uwierz mi – niektóre fantazje to jazda bez trzymanki.

kogo kręci BDSM

Podstawy BDSM

Żeby nie błądzić po omacku, postaram się przedstawić kilka kroków, które warto poczynić, jeśli jesteś początkujący w temacie.

1. Określcie swoje cele i fantazje

Jak wspomniałem wcześniej – jest to jedna z najważniejszych rzeczy, kiedy zaczynasz w BDSM, ponieważ oczekiwania Twoje i Twojej partnerki mogą być zupełnie różne, a nawet mogą się wykluczać. Wspomniałem wcześniej o Nancy Friday i listach z fantazjami erotycznymi kobiet, które publikowała. Możesz je przeczytać i wyciągnąć wnioski. Oczywiście, nie należy tego traktować w 100% poważnie. Jeśli pewnie kobiety fantazjują na temat gwałtu, to nie oznacza, że były szczęśliwe, jeśli przytrafiłoby się im to w rzeczywistości. Możecie jednak umówić się na pozorowany gwałt, odgrywanie pewnej scenki.

2. Określcie granice

Uwierz mi, w BDSM bardzo łatwo jest przesadzić. Dlatego dobrze jest wyznaczyć wcześniej granice, tj. czego nie będziecie robić. Cechą kluczową w tym rodzajiu seksu jest imersja i gra aktorska. Jeśli kobieta, która w danej chwili jest dominowana, nagle powie Ci, żebyć jej, np. nie policzkował, to od razu wychodzicie ze swoich ról. Dlatego takie rzeczy określa się wcześniej.

3. Wymyślcie bezpieczne słowo

Pamiętaj, że każdy ma swoje granice, a w BDSM łatwo jest przesadzić. Właśnie dlatego wymyśla się bezpieczne słowo, a zazwyczaj dwa. Jedno stosuje się, żeby poinformować, że partner\partnerka musi trochę zwolnić, a drugie – żeby natychmiast przestać. Kobieta często będzie Ciebie prosiła, żebyś przestał, ale jest to wyłącznie część konwencji. Po to są własnie bezpieczne słowa. Dzięki nim możesz mieć pewność, że kobieta chce, żebyś przestał, albo przystopował.

BDSM w ujęciu praktycznym

Co warto kupić?

Uważam, że na samym początku nie ma co przesadzać z ilością gadżetów, a tych jest cała masa i nawet ciężko coś doradzić w tym zakresie. Do dyspozycji mamy stroje, maski, packi i pejcze, kajdanki (i inne gadżety do krępowania), przepaski na oczy, kneble, zaciski na sutki, i wiele, wiele innych. Można oczywiście kupić gotowy zestaw, ale dla mnie na początek wystarczy:

  • knebel
  • pejcz\packa
  • przepaska na oczy
  • kajdanki
  • smycz, chociaż to jest już opcjonalne

Dominacja zaczyna się w głowie

Wielu początkujących zastanawia się nad gadżetami, podczas gdy najważniejsze jest to co masz w głowie. Pamiętaj, że BDSM to swojego rodzaju gra, gdzie odgrywacie swoje, ustalone role. Gdzie wszystko jest możliwe. Kobieta, która na co dzień podejmuje ważne decyzje w korpo, w sypialni może stać się niewolnicą. Nie ważne co zaplanujesz, najważniejsze jest ustalenie kto jest uległy, a kto dominujący. Jeśli jesteś masterem, musisz czuć, że masz władzę nad drugą stroną – niewolnicą lub niewolnikiem.

Dominacja psychiczna

Zazwyczaj jest to absolutna podstawa. Pamiętaj o tym, co zostało napisane powyżej – dominacja zaczyna się w głowie. Jeśli jesteś masterem, powinieneś całkowicie kontrolować stosunek. Możesz kobietę zmuszać do robienia określonych rzeczy, nazywać ją szmatą, rzucać pieniądze i kazać je zbierać, traktować jak prywatną prostytutkę, prowadzić na smyczy, itp.

Ból

Najbardziej kontrowersyjny element BDSM. Każdy ma inną tolerancję na ból, a granica pomiędzy przyjemnością, a bólem, który nie ma nic wspólnego z przyjemnością, nie jest ostra. Między innymi dlatego tak ważne jest wcześniejsze ustalenie bezpiecznego hasła i ustalenie zasad gry. Jedne pozwolą sobie maksymalnie na klapsy, inne na policzkowanie, a jeszcze inne na ciągnięcie za włosy i podduszanie. Istnieje też wiele gadżetów, które możesz wykorzystać – pejcze, packi, zaciski na sutki, itp.

Mała rada – wiele kobiet kiepsko radzi sobie z bólem, nawet z klapsami. Jeśli chcesz, żeby klapsy bolały mniej, a jednocześnie, żeby wydawały typowy dźwięki, ułóż dłoń w łódeczkę.

Krępowanie

Element najbardziej kojarzony z dominacją. Na pewno na początek odradzam korzystanie z niekonwencjonalnych metod wiązania (np. z liny). W sprzedaży jest bardzo wiele różnych rodzajów kajdanek, pasów, czy kaftanów bezpieczeństw, których możesz użyć. Wraz ze zdobywaniem doświadczenia możecie pozwolić sobie na więcej.

Wszystko fajnie, ale jak namówić kobietę do BDSM?

Większość kobiet nie będziesz musiał namawiać. Jeśli Twoja partnerka nawet o tym nie mówiła, to i tak jest duże prawdopodobieństwo, że o tym myślała, ale wstydziła się, albo chciała, żebyś sam wyszedł z inicjatywą. Dlatego szczera rozmowa, i zaufanie są najważniejsze.

Czasami może się zdarzyć, że jednak kobieta nie będzie zainteresowana BDSM ze względu na różne uprzedzenia. Co wtedy? W takiej sytuacji możesz namówić kobietę na eksperymenty i BDSM będzie jednym z elementów. Możecie zacząć małymi kroczkami od zmiany pozycji, realizować także jej fantazje, a BDSM będzie jedną z form waszych eksperymentów. Jeśli nie masz pomysłu, możesz przeczytać mój artykuł o Sex God Method.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *